Община Русе

От до виж цялата година
20.09 - 10.10

РБ "Любен Каравелов"

Buchschmuck

Постерна  изложба по повод Европейския ден на езиците 
Изложбата се организира съвместно с Гьоте институт – България

20.09
19:00 ч.

Зала Филхармония

Елин Колев свири Вивалди

Концерт на Русенска филхармония
Диригент - Илмар Артурович

21.09 - 22.09

Русе

Вход свободен

Европейски дни на наследството`2019

ЕСЕНЕН САЛОН НА ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА РУСЕ 2019
Място: Къща музей „Захари Стоянов“ на 21.09 и Музей на градския бит (Къщата на Калиопа) на 21.09. и 22.09.

21.09
21:00 ч.

пл. "Свобода"

Симфонично с Дони и Нети

Със специалното участие на Теодосий Спасов
Диригент - Владимир Бошнаков
Симфоничен оркестър на Държавна опера – Русе

22.09
11:00 ч.

Русе

Тържествена церемония по поднасяне на венци и цветя

134 години от Съединението на България
Място: Паметник на Свободата

 

22.09
11:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

“Мечо Пух” по Алън Милн

Драматизация и режисура: Валентин Владимиров
Музика: Станимир Иванов
Участват: Кремена Станева и Хубен Нурев
Подходящ за деца над 3 години
Второ представление от 12:00​ часа!

24.09
18:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Галерия Библиотека

Пеласгите – мостът между Атланти и Арийци

Представяне на книгата на Варта Корисян

25.09
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

Три сватби и едно Възкресение

по „Слуга на двама господари“ от Карло Голдони
Постановка и адаптация: Ивайло Ненов
Сценография и костюми: Теодор Киряков и Ивайло Николов
Композитор Пламен Мирчев – Мирона
Музика на живо в изпълнение на: Sergie Avas
Хореография Марин Удварев
Участват: Юлиян Петров, София Бобчева, Кристиана Ценкова, Любомир Кънев, Кадри Хабил Ивайло Спасимиров, Дайана Михайлова, Венцислав Петков, Йовко Кънев, Александър Узунов

27.09

РБ "Любен Каравелов"

Галерия „Библиотека“

Ex Libris – Ex Cinema

ЕСЕНЕН САЛОН НА ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА РУСЕ 2019
15. Международен конкурс за екслибрис
Церемония по обявяване на наградите и откриване на изложба с творби
Конкурсът се провежда с финансовата подкрепа на Община Русе по Програма „Култура“

27.09
17:30 ч.

Исторически музей

Нощ на учените 2019

ЕСЕНЕН САЛОН НА ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА РУСЕ 2019
Организатори: РТИК – Русе и РИМ Русе

27.09
18:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Европейска нощ на учените

Организатор: Русенска търговско-индустриална камара

28.09
10:00 ч.

пл. "Свобода"

ВСЕМИР НА ТАЛАНТИ РУСЕ`2019

ЕСЕНЕН САЛОН НА ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА РУСЕ 2019
8. Фестивал за детско и младежко творчество - творчески ателиета и работилнички, богата художествена програма
Организатори: Община Русе, СБХ – Русе, ОМД – Русе, ОбДЦКИ – Русе, ОП “Русе арт“, РБ „Л. Каравелов“, РИМ – Русе

28.09
10:00 ч.

пл. "Свобода"

СТАРА ХАРТИЯ ЗА НОВА КНИГА`2019

ЕСЕНЕН САЛОН НА ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА РУСЕ 2019
Национална кампания
Организатори: ЕКОПАК – България АД, КЦ „Гринуич“, Община Русе, РБ „Л. Каравелов"

29.09
11:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

От глупав по-глупав

Драматизация - Валентин Владимиров
Режисьор - Валентин Владимиров
Композитор - Станимир Иванов
Сценограф - Сийка Моллова
Участват: Хубен Нурев, Любен Русенски и Кремена Станева
Второ представление от 12:00​ часа!

30.09
19:00 ч.

Зала Опера

Тоска

Опера от Джакомо Пучини
Диригент - Владимир Бошнаков
Постановка - Иван Савов
Режисьор - Аделаида Якимова-Фурнаджиева
Със специалното участие на Цветелина Василева
Солист, хор и оркестър на Държавна опера – Русе

30.09
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

Двама съвсем голи мъже

ДТ"САВА ОГНЯНОВ" - РУСЕ
Автор - Себастиан Тиери
Постановка - Николай Урумов
Сценография - Виолета Радкова
Участват: Михаил Билалов, Йовко Кънев, Петя Венелинова, Кристиана Ценкова

01.10
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

РЕДКИ ТЪПАНАРИ

ДТ "САВА ОГНЯНОВ"
криминална комедия по филма на Марио Моничели “Неизвестни извършители”
Режисьор: Теди Москов
Участват: Мая Новоселска, Роберт Янакиев, Йосиф Шамли, Дайана Михайлова, Ясена Господинова, Александър Узунов, Ивайло Спасимиров, Петя Венелинова, Александър Сано, Явор Бахаров

 

01.10
19:00 ч.

Доходно здание

Камерна зала

"Жан и Беатрис" от Карол Фрешет

Постановка: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Нина Пашова
Сценичен бой: Камен Иванов
Превод: Светлана Панчева
Участват: Елена Петрова, Иван Радоев

03.10
12:03 ч.

Доходно здание

Голяма зала

Изненадата

Пиеса от Надежда Птушкина
Режисьор: Орлин Дяков
Сценография и костюми: Николай Нинов
Превод: Надя Попова
Участват: Мария Сапунджиева, Филип Аврамов, Татяна Цветкова, Ясена Господинов

04.10
19:00 ч.

Зала Опера

ОПЕРЕН КОНЦЕРТ

Диригент – Стелияна Димитрова-Хернани
Клавирен съпровод – Божена Иванова и Веселина Ботева
Солисти и хор на Държавна опера - Русе

В програмата: Моцарт, Верди, Пучини и др.

04.10
18:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

ПРЕМИЕРА

„ПИНОКИО” по Карло Колоди

Драматизация проф. Славчо Маленов
Режисура Тодор Вълов
Музика Пламен Мирчев - Мирона
Сценография Наталия Гочева
Мултимедиа Роксана Маркова
Асистенции Асен Николов
Участват: Светлина Станчева (дебют), Ивета Маринова (дебют), Мартин Пашов (дебют), Димитър Пишев (дебют) и Мартин Маринов
Семеен театър за деца над 6 г. и възрастни
Продължителност: 90 минути

06.10
11:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

„ПИНОКИО” по Карло Колоди

Драматизация проф. Славчо Маленов
Режисура Тодор Вълов
Музика Пламен Мирчев - Мирона
Сценография Наталия Гочева
Мултимедиа Роксана Маркова
Асистенции Асен Николов
Участват: Светлина Станчева (дебют), Ивета Маринова (дебют), Мартин Пашов (дебют), Димитър Пишев (дебют) и Мартин Маринов
Семеен театър за деца над 6 г. и възрастни
Продължителност: 90 минути
Второ представление от 16:00 часа!

08.10
19:00 ч.

Доходно здание

Камерна зала

ЛЕГЛО ЗА ТРИМА

ДТ "САВА ОГНЯНОВ"
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
Участват: Николай Урумов – гост, Венцислав Петков, Любомир Кънев, Александър Узунов, Йовко Кънев, Дайана Михайлова , Мариана Крумова, Косьо Станев

 

 

09.10
13:00 ч.

Зала Опера

Ани в царството на цветята

Детска оперета от Иван Кръстев
Диригент - Свилен Димитров
Постановка и либрето - Илия Деведжиев (по Морис Карем)
Режисьор - Росица Деведжиева
Оркестър на Държавна опера - Русе и Русенска детска опера

11.10
19:00 ч.

Зала Опера

ЖИЗЕЛ

Балет в две действия от Адолф Адам
Хореография Жан Корали и Жюл Перо
Солисти и кордебалет на Държавна опера - Русе

11.10
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

ЖИВОТЪТ Е СЪН

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАД ТЕАТРАЛЕН РЕЖИСЬОР „СЛАВИ ШКАРОВ”
Спектакъл на Театър "Зонг" и Театър "Азарян"
Антиутопична хорър приказка по едноименната пиеса на Педро Калдерон де ла Барка
по превода на Стоян Бакърджиев
Адаптация и режисура: Дина Маркова
Визуална среда и костюми: Боян Арсов
Хореография и пластика: Боян Арсов
Участват: Боян Арсов, Вяра Коларова, Константин Икономов, Ралица Петрова, Павел Емилов, Венцислав Сариев, Калоян Катинчаров, Ирина Първанова - арфа

12.10
17:00 ч.

Доходно здание

"Хляб в джоба" от Матей Вишняк

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАД ТЕАТРАЛЕН РЕЖИСЬОР „СЛАВИ ШКАРОВ”
Драматичен театър ''Стефан Киров"- Сливен

Режисьор: Веселин Петров
Сценография: Михаела Добрева
Композитор: Георги Атанасов
Участват: Боян Петров, Йордан Върбанов, Кирил Недков

12.10
19:00 ч.

Доходно здание

„Антигона и хората” по Софокъл

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАД ТЕАТРАЛЕН РЕЖИСЬОР „СЛАВИ ШКАРОВ”
Родопски драматичен театър "Николай Хайтов", Смолян
Сценичен вариант и режисура: Делян Илиев
Превод: Кирил Мерджански
Сценограф: Анна Шопова
Композитор: Мира Искърова
Участват: Божана Мановска, Самуела-Ивана Церовска (гост), Атанас Найденов, Асен Левов, Борис Хаджийски

13.10
13:00 ч.

Зала Опера

Ани в царството на цветята

Детска оперета от Иван Кръстев
Диригент - Свилен Димитров
Постановка и либрето - Илия Деведжиев (по Морис Карем)
Режисьор - Росица Деведжиева
Оркестър на Държавна опера - Русе и Русенска детска опера

13.10
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

Три сватби и едно Възкресение

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА МЛАД ТЕАТРАЛЕН РЕЖИСЬОР „СЛАВИ ШКАРОВ”
по „Слуга на двама господари“ от Карло Голдони
Постановка и адаптация: Ивайло Ненов
Сценография и костюми: Теодор Киряков и Ивайло Николов
Композитор Пламен Мирчев – Мирона
Музика на живо в изпълнение на: Sergie Avas
Хореография Марин Удварев
Участват: Юлиян Петров, София Бобчева, Кристиана Ценкова, Любомир Кънев, Кадри Хабил Ивайло Спасимиров, Дайана Михайлова, Венцислав Петков, Йовко Кънев, Александър Узунов

КМЕТ

Снимка на Пламен Стоилов в кабинета

Пламен Стоилов

РАДИО РУСЕ

Банер - Аз, градът Банер Лимес Банер - Проект Банер - Общинско предприятие   Банер - Проект БЕКА Банер - превантивно информационен център - Русе Банер - Местна комисия за борба с трафика на хора гр. Русе Банер - Икономически портал Банер - Общински пазари Банер - комисия за защита от дискриминация Банер SOLVIT  Банер ОП Паркстрой Банер - Решение за по-добър живот