Община Русе

От до виж цялата година
29.02
12:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

зала Изкуство

Празничен концерт "За теб, Българийо!"

С участието на ученици и преподаватели от НУИ "Проф. В. Стоянов" от специалностите народно пеене, класически инструменти, български танци. Събитието е посветено на 3 март – Национален празник на България.

01.03
11:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

"Патиланци" по Ран Босилек

Драматургия: Тодор Вълов
Режисура: Дарин Петков
Сценография: Наталия Гочева
Музика: Станимир Иванов
Участват: Галена Копанкова, Кремена Станева, Мартин Маринов​
Подходящ за деца над 3 години.
Второ представление от 12:00​ часа!

02.03
18:00 ч.

Исторически музей

Зала „Княз Александър I“

Представяне на книгата на проф. Анчо Калоянов

Славянска православна цивилизация  - т. 5.
Възкръсналият Велики Преслав (1037-1185) и възвърнатото царство на цар Иван Асен II (1241-1308)

03.03

Русе

3 март - Национален празник на Република България

142 години от Освобождението на България
10:45 ч. - пред Съдебната палата - ПАРАД И СТАТИЧЕН ПОКАЗ НА СПЕЦИАЛИЗИРАНА ТЕХНИКА
11:30 ч. - 
пред Паметника на Свободата - ТЪРЖЕСТВЕНА ЦЕРЕМОНИЯ В ЧЕСТ НА 3 МАРТ, поднасяне на венци и цветя
18:00 ч. - пред Община Русе - ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ с участието на Рок група „ЕПИЗОД“ и ДВГ „СЛЪНЦЕ“ при ОбДЦКИ – Русе

 

03.03
09:00 ч.

Русе

Зала Европа и Пленарна зала

За да я има България

Рецитал – конкурс по повод 3 март - Национален празник на България
09:00 ч. Зала "Европа" - Официално откриване и начало за І възрастова група
09:30 ч. Пленарна зала - 
Начало за ІІ възрастова група
14:00 ч. Зала "Европа" - Награждаване на І възрастова група
14:00 ч. Пленарна зала - Награждаване на ІІ възрастова група
14:30 ч. Пленарна зала - Начало за ІІІ възрастова група
16:00 ч. Пленарна зала - Награждаване на ІІІ възрастова група

Часовете за награждаване на І и ІІ възрастова група и за начало на ІІІ възрастова група са ориентировъчни. Възможно е с до +/- 30 минути разлика, поради естеството на конкурса. 

04.03
19:00 ч.

Зала Опера

БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ

По едноименната повест на Любен Каравелов
Оперета  от  Асен Карастоянов
Диригент – Владимир Бошнаков
Режисьор - Аделаида Якимова-Фурнаджиева
Танцова формация Кукери
Солисти, оркестър, хор и балет на Държавна опера - Русе

 

04.03
18:00 ч.

Исторически музей

Зала „Княз Александър I“

Праисторическите проучвания на русенския музей през 2019 г.

Презентация на д-р Димитър Чернаков, археолог в РИМ – Русе

05.03
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

ХОРО

ДТ "САВА ОГНЯНОВ" 
по романа на Антон Страшимиров
Постановка и драматизация: Петър Денчев
Сценография и костюми: Петър Митев
Музика: Пламен Мирчев - Мирона
Участват: Александър Узунов, Венцислав Петков, Ивайло Спасимиров, Иван Самоковлиев, Йовко Кънев, Красимир Ненков, Кристиана Ценкова, Кадри Хабил, Косьо Станев, Любомир Кънев, Мариана Крумова, Надя Банчева, Тони Тончева, Крум Берков

05.03
19:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

"Забавна история на музиката" с Бъни

Развлекателно-образователен концерт за деца и родители

05.03 - 07.03

Зала Русе

Gradus ad Parnassum

Клавирен фестивал с участието на преподаватели, бивши и настоящи ученици
5.03., 18:00 ч. - Българска музика
6.03., 18:00 ч. - От Барока до наши дни
7.03., 11:00 ч. - Имена от бъдещето

 

 

 

 

05.03 - 12.03

Художествена галерия - Русе

Паралели

Българо-италианска графика
Куратор – Джакомо Миракола – директор на галерия Капо д' Орландо и Велико Миринчевски
Откриване на 05.03.2020 от 17:30 часа

05.03
18:00 ч.

Исторически музей

Зала „Княз Александър I“

60 години МФ Мартенски музикални дни

Изложба

06.03 - 07.03

Доходно здание

Голяма зала Зала "Европа" Камерна зала

13. Национален фолклорен конкурс за изпълнители на народна музика "Дунавски славеи"

6. петък, 13:00 ч., Зала "Европа"Откриване на конкурса. След откриването конкурсът продължава в Камерна зала и Зала "Европа"
7. събота, 09:30 ч.,
конкурсна програма в Голяма зала и Зала "Европа"
7. събота, 18:00 ч., Голяма зала Гала-концерт и церемония по награждаване на отличените певци и инструменталисти с участието на Николай Славеев

 

06.03
18:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Галерия Библиотека

Среща с преводача д-р Христо Боев

Премиера на 8 романа на румънски съвременни автори и класици

06.03
17:30 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Обучителен център

MindHub – Букет за мама

Обучение по програмиране за деца

06.03
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

Три сватби и едно Възкресение

ДТ "САВА ОГНЯНОВ"
по „Слуга на двама господари“ от Карло Голдони
Постановка и адаптация: Ивайло Ненов
Сценография и костюми: Теодор Киряков и Ивайло Николов
Композитор Пламен Мирчев – Мирона
Музика на живо в изпълнение на: Sergie Avas
Хореография Марин Удварев
Участват: Юлиян Петров, София Бобчева, Кристиана Ценкова, Любомир Кънев, Кадри Хабил Ивайло Спасимиров, Дайана Михайлова, Венцислав Петков, Йовко Кънев, Александър Узунов

06.03
11:30 ч.

Зала Опера

Пътуване по ноти

Детски образователен концерт
Сценарий и режисьор Пламен Бейков
Анимация Боряна Нинова и Васил Анастасов
С участието на Глория Кънева, Божена Петрова - пиано, Струнен квартет на Русенска филхармония

07.03
11:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Зала Изкуство

42 разговора – Александър Димитров

Представяне на книга със статии

07.03
11:30 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Галерия Библиотека

Да сътворим приказка

Въображение и творчество
Лекция по личностно развитие на Деница Филева

07.03
11:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Библиотечко

Да оцветим заедно

Свободно занимание за деца и родители

08.03
11:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

Трите прасенца

Куклен спектакъл по английска народна приказка 
Драматизация и режисура: Валентин Владимиров – Валяка
Музика: Станимир Иванов
Сценография: Юлия Лачева
Участват: Силвия Нейкова, Йоланда Михайлова и Любен Русенски
Второ представление от 12:00 часа!

 

08.03
11:00 ч.

Исторически музей

Зала „Княз Александър I“

Пол и Модернизъм

Представяне на българския превод на книгата на проф. Мария Букур
Организатори: РИМ – Русе и Софийски университет „Св. Климент Охридски“

10.03
17:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Библиотечко

Силвър и вампирите

Среща с Явор Цанев и новата му книга за деца

10.03
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

Двама съвсем голи мъже

ДТ"САВА ОГНЯНОВ" - РУСЕ
Автор - Себастиан Тиери
Постановка - Николай Урумов
Сценография - Виолета Радкова
Участват: Михаил Билалов, Йовко Кънев, Петя Венелинова, Кристиана Ценкова

10.03
13:00 ч.

Зала Опера

ЯН БИБИЯН

По мотиви от едноименния роман на Елин Пелин
Музика – Атанас Косев
Либрето – Александър Малчев
Хореография и режисура – Силвия Томова

10.03
11:54 ч.

Художествена галерия - Русе

Рекламен плакат

Откриване: 10.03.2020​ от 17:30 часа
Изложба на специалност „Рекламна графика" - НУИ "Проф. В. Стоянов" - Русе

11.03
19:00 ч.

Доходно здание

Камерна зала

Мъжка задушница

ДТ "САВА ОГНЯНОВ"
по "Видрица" на поп Минчо Кънчев
Моноспектакъл на Николай Урумов
Режисьор Емил Бонев
Сценография Виолета Радкова
Музика Пламен Мирчев – Мирона
Музика на живо в изпълнение на Светла Петкова

12.03
19:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

"Криворазбраната цивилизация" по Добри Войников

Семеен театър
Драматизация: Валентин Владимиров – Валяка
Сценография: Таня Пасева и Георги Пасев
Музика: Станимир Иванов
Участват: Галена Копанкова, Силвия Нейкова, Йоланда Димова, Любен Русенски, Мартин Маринов, Хубен Нурев
Продължителност 70 минути
Подходящ за възрастни и деца над 6 години

12.03
18:00 ч.

Исторически музей

Зала „Княз Александър I“

Ленин и рибарите – в търсене на местно наследство

Прожекция на филм
По проект Културни ресурси, валоризиране на наследства и местно развитие

13.03 - 29.03

Доходно здание

60. МФ "МАРТЕНСКИ МУЗИКАЛНИ ДНИ" РУСЕ '2020
КМЕТ

Пенчо Милков

РАДИО РУСЕ

Банер - Аз, градът Банер Лимес Банер - Проект Банер - Общинско предприятие   Банер - Проект БЕКА Банер - превантивно информационен център - Русе Банер - Местна комисия за борба с трафика на хора гр. Русе Банер - Икономически портал Банер - Общински пазари Банер - комисия за защита от дискриминация Банер SOLVIT  Банер ОП Паркстрой Банер - Решение за по-добър живот