Община Русе

Община Русе

КУЛТУРЕН И СЪБИТИЕН КАЛЕНДАР НА ГРАД РУСЕ

Януари 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Януари, Понеделник
2 Януари, Вторник
3 Януари, Сряда
4 Януари, Четвъртък
5 Януари, Петък
6 Януари, Събота

☆ Богоявление

7 Януари, Неделя
8 Януари, Понеделник
9 Януари, Вторник
10 Януари, Сряда
11 Януари, Четвъртък
12 Януари, Петък

☆ Спортист на годината

13 Януари, Събота
14 Януари, Неделя
15 Януари, Понеделник

* Изложба на художници от ДТ „С. Огнянов“

16 Януари, Вторник
17 Януари, Сряда
18 Януари, Четвъртък
19 Януари, Петък

* Ruse Ice Fest - рок концерт

20 Януари, Събота

* Ruse Ice Fest

* Изложба „Юбиляри“

21 Януари, Неделя
22 Януари, Понеделник
23 Януари, Вторник
24 Януари, Сряда
25 Януари, Четвъртък

* Опера „Риголето“

26 Януари, Петък

☆ Церемония „Деца с изявени дарби“

* Ruse Ice Fest

* Участие на Графа

27 Януари, Събота

* Ruse Ice Fest

28 Януари, Неделя

* Ruse Ice Fest

29 Януари, Понеделник
30 Януари, Вторник
31 Януари, Сряда

* „Мадам Бътерфлай“ – опера от Д. Пучини премиера

* „Островът на робите“

Акценти:

6 Януари - Богоявление

12 Януари - Спортист на годината

26 Януари - Церемония „Деца с изявени дарби“

Февруари 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Февруари, Четвъртък

☆ Арт салон „Любов и вино“ - откриване (до 23.02)

* Художници – юбиляри 2018

* Нощ на книгите за Хари Потър

* „Пепел от пеперуди“

2 Февруари, Петък

* Фотоизложба „Река Дунав – перлата на Русе“ на Евгени Станимиров

* „Трубадур“, премиера

3 Февруари, Събота

* Ruse Ice Fest

* „Веселият светофар“

4 Февруари, Неделя

* „Приказка за Ох“

5 Февруари, Понеделник

* Представяне книга с наздравици на Никола Терзиев

* „Редки тъпанари“

6 Февруари, Вторник

* Кинопоредица „Съвременно испанско кино“ представя филма „Честити 140“

* „Любов с гръмотевици“

* Представяне на популярната крими от Доц. Л. Георгиев „Криминалистите“

* Изложба „Оръжия и военни предмети от Руско-турската война“

7 Февруари, Сряда

* Кинопоредица „Съвременно испанско кино“ представя филма „Солени мечти“

8 Февруари, Четвъртък

* Презентация на археолога Димитър Чернаков

* „Маркетингът умря! Да живее маркетингът!“ лекция

9 Февруари, Петък

* „Луд Гидия“ – премиера

* Поп-рок концерт НУИ „Проф. Веселин Стоянов“

* Авторски моноспектакъл на Виктор Калев – „Грамофонът“

* Любо Киров

10 Февруари, Събота

* Ruse Ice Fest

* „Събуждане 19“

* „Да прочетем заедно с...Даниела Димитрова“

* „С огъня шега не бива“

* Ателие „Малките майстори“: Валентински красоти

11 Февруари, Неделя

* „Госпожица Юлия“

* „Карлсон и Дребосъчето“

12 Февруари, Понеделник

* „Сърцето на динята“

* Изложба „130 години РБ „Л. Каравелов“

13 Февруари, Вторник

* Кинопоредица „Съвременно испанско кино“ представя филма „Не всичко е да бдиш“

* Презентация на Ренета Рошкева

* „Ромео и Жулиета. Полет към светлината“ – премиера

14 Февруари, Сряда

* Среща-разговор с поетесата Надежда Захариева

* Ruse Ice Fest - финал

* Фотоизложба на Бахгет Искандер „Духовното присъствие на Унгария в България“ (до 28.02)

15 Февруари, Четвъртък

* Изложба-живопис на Галина Миланова

* Изложба-базар - Арт бижута на Жельо Желев и промоция на вино „Левента“

* Концерт на Биг Бенд Русе

* Премиера на поетичната книга „Роден, несътворен“

* Концерт на специалност „Класическо пеене“, НУИ „Проф. Веселин Стоянов“

* „История на войника“ – премиера

16 Февруари, Петък

* Кинолектория „Любовта е лудост“ представя филма „Мостовете на Медисън“

* „Любов с гръмотевици“

* Вечер с музиката на Брамс, Чайковски и Дворжак

* Ден на народната носия в СУПНЕ „Фридрих Шилер“

* Концерт на Русенска филхармония

17 Февруари, Събота

* Кинолектория „Любовта е лудост“ представя филма „Немирната птица любов“

* „Приказките на баба“

* Ателие „Малките майстори“: Чудни книгоразделители

* „Какво е Spray Painting?“

* Изложение за абитуриенти

18 Февруари, Неделя

* Кинолектория „Любовта е лудост“ представя филма „Вчера, днес и утре“

* „Трите прасенца“

19 Февруари, Понеделник

* Литературно четене „Любов и вино“ на русенски поети и писатели

* „Памет за Апостола“

* „Чамкория“

* „Бурунданга“

20 Февруари, Вторник

☆ Освобождение на Русе

* Благодарствен молебен

* Тържествена церемония

* Изложба „140 години от Освобождението на Русе“

* „Лебедово езеро“

21 Февруари, Сряда

* Връчване на награди и откриване изложба на селектирани творби от конкурс за рисунка на тема „Любов и вино“

* „Кучета срещу котки. Кой е по-добрият домашен любимец?“

* Камерна музика за класическа китара, НУИ „Проф. Веселин Стоянов“

* Вечер с музиката на Клод Дебюси и Едуар Лало

* Концерт на Русенска филхармония

22 Февруари, Четвъртък

* „Декамерон“

23 Февруари, Петък

* Арт Салон „Любов и вино“ – финал

☆ Представяне на албум Диана Експрес -„Усмивката“

* „Луд Гидия“ – опера от Парашкев Хаджиев

* „Сугестопедия за всеки родител и учител“

* Среща с писателката Радостина Николова

* Rammstein tribute by Rammlied

24 Февруари, Събота

* „Приказка от грешки“

* Ателие „Малките майстори“: Мартенички

* На руски приказки и чай

* „Мисия детски писател“

* „LinkedIn в полза на бизнеса“

* Да сбъднеш мечтите си: Среща с писателката Радостина Николова

* „Редки тъпанари“

* Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“

* Poduene Blues Band Live

25 Февруари, Неделя

* 11 ч., „Приказка за мечтатели“ – Куклен театър

26 Февруари, Понеделник

* Концерт на Балет „Импулс“, посветен на абитуриентите от ОМД

* "Красавицата и звяра"

27 Февруари, Вторник
28 Февруари, Сряда

* Откриване на изложба с мартеници

* Родителско кафе: „Балансираното хранене на децата“

* „Промяната“

* „Кармен“

* Спектакъл „Хористи“

Акценти:

1 Февруари - Арт салон „Любов и вино“ - откриване (до 23.02)

20 Февруари - Освобождение на Русе

Събития с неуточнени дати

Изложба-живопис на Лили Рикардо - Бразилия

„В началото“

Март 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Март, Четвъртък

* Изложба "Златните страници на българската илюстрация - Бешков и учениците му"

2 Март, Петък

* "140 г. горди да бъдем българи"

3 Март, Събота

☆ Церемония - Освобождение на България

* Празничен концерт-спектакъл "140 г. от Освобождението на България"

4 Март, Неделя
5 Март, Понеделник
6 Март, Вторник

* „ФОНДАЦИЯТА в операта“

7 Март, Сряда
8 Март, Четвъртък

* "MОvеmеnt"- международен конкурс за съвременен, класически и характерен танц

* "Сблъсък"

9 Март, Петък

* "Дунавски славеи", ОбДЦКИ

10 Март, Събота

* Конкурс-рецитал "За да я има България"

* 7. Национален Фестивал "Русчуклийска среща"

* mOvement International Dance Competition

11 Март, Неделя
12 Март, Понеделник
13 Март, Вторник
14 Март, Сряда
15 Март, Четвъртък

* Презентация "Средновековният Червен и църква №16"

* Гостува Държавен музей на музикалната култура на Азербайджан

16 Март, Петък

☆ 58. МФ Мартенски музикални дни - откриване

* Софийска филхармония

* НИКОЛАЙ РУСЧУКЛИЕВ изложба живопис

* Кръгла маса на тема "Музикалните архиви в България" ще се проведе в музея

17 Март, Събота

* Национална изложба-конкурс "Щрайх"

* Сонати alla Romana

* Струнен квартет ФРОШ

* Турнир по ускорен шахмат

18 Март, Неделя

* КОНЦЕРТ НА ВЪЗГЛАВНИЦИ с WINDY

* Клюки и схватки от Ренесанса

* Румънски национален симфоничен оркестър

* МЕТАМОРФОЗИ

19 Март, Понеделник

* МАКБЕТ - Опера от Дж. Верди

* Големанов

20 Март, Вторник

* Камерен ансамбъл СОФИЙСКИ СОЛИСТИ

* "Вдъхновени от книгите и света около нас"

* Ден на отворените врати в РУ "Ангел Кънчев"

* Международен ден на Франкофонията

21 Март, Сряда

* Клавирно дуо ЕВГЕНИ БОЖАНОВ и КАСПАРАС УИНСКАС

* "Бяло - Черно"

* "Добро и зло – добродетели и пороци"

* Родителско кафе

* „Национални дни на кариерата – Добра Кариера, Добър Живот“

22 Март, Четвъртък

☆ Концерт на Лили Иванова

* Заключителен концерт на Майсторския клас по оперно пеене

* Струнен квартет МИКЕЛАНДЖЕЛО

* Международен конкурс за рисунка по случай Световния ден на водата

* Кибер тормоз и кибер хулиганство

23 Март, Петък

* 11. МК Франц Шуберт Русе'2017

* 70 години Държавен симфоничен оркестър - Русе

* Руслан Мъйнов с "Любими руски песни"

* "От приказка в приказка"

* Представяне на програма за млади европейски предприемачи A.L.E.C.O.

* Тържествен концерт, посветен на 170-годишнината от рождението на Христо Ботев

24 Март, Събота

* VIVALDI re-loaded!

* Заключителен концерт на Майсторския клас по цигулка

* When Classics Meets Jass

* "Етажна гроздова"

* Българските шевици, предадени от баба на внуче

25 Март, Неделя

* Сезони

* Заключителен концерт на Майсторския клас по пиано

* PERCUSSION COCKTAIL Ragtime, Cage & Songs

26 Март, Понеделник

* 70 години Държавен симфоничен оркестър - Русе

* ОСНОВАТЕЛЯТ

27 Март, Вторник

* Театрален маратон

* SIGNUM4KIDS: Музика в твоето училище!

* Духът на Франция

* Лазар Николов. Страници от архива.

* „Веселият светофар“

* "Бурунданга"

28 Март, Сряда

* Струнен квартет ШУМАН

* Фотоизложба Кара Караев

* "Изневери в повече"

* "Годишни времена" - Вивалди

* Любовно адажио

* Легло за трима

* От Виена и Константинопол. Етнография на града.

* Атанас Скатов представя книгата си "МАНАСЛУ - Душата на планината"

29 Март, Четвъртък

* Концерт на Майсторския клас по маримба и ударни

* ФЕСТИВАЛЕН ОРКЕСТЪР

* От Бургас до Нинбо - гостува Силвия Атанасова

30 Март, Петък

* Детска нощ в библиотеката "От приказка в приказка"

* АНДРЮ МАРИНЪР кларинет

* Великденски базар на изкуства и занаяти

* Участие на група "Сигнал"

31 Март, Събота

* Соло за двама

* Концерт на Майсторския клас по солов и оркестров репертоар

* Tango Night

* ХVI Национален турнир и Купа Русе

Акценти:

3 Март - Церемония - Освобождение на България

16 Март - 58. МФ Мартенски музикални дни - откриване

22 Март - Концерт на Лили Иванова

месец март - РБ "Л. Каравелов" - 30 г. от създаването на Комитет за спасение на Русе

Април 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Април, Неделя

* Пролетен салон, Дружество на художниците – Русе (до 15.04)

* ВЕСЕЛИТЕ ГРАДСКИ МУЗИКАНТИ

* Екопоход до хижа „Орлова чука“ и пещера Орлова чука

* "Приказка за Ох"

2 Април, Понеделник

* Музейни приключения (до 04.04)

* Великденски екопъзел (до 8.04)

3 Април, Вторник

* Пътешестването като начин на живот

* Танцов хип - хоп спектакъл "Трансформация"

* Богомилите - Есеите на България

* "Луд Гидия"

4 Април, Сряда
5 Април, Четвъртък

* Г. Форе – Реквием, Дир. Георги Димитров - Зала Филхармония

* "Макбет"

6 Април, Петък
7 Април, Събота
8 Април, Неделя

☆ Великденско хоро – фолклорен празник

9 Април, Понеделник
10 Април, Вторник

* Предприемачеството като път - гостува Георги Къдрев

* Земя, небе, вода: Живопис на Станка Неделчева

* "Площадът, паркът и кеят в Русе - визуални маркери на памет"

* Великденска изложба (до 15 април)

11 Април, Сряда

* Една нощ в Операта

* Постановка "Кредитът"

* "Ани в царството на цветята"

* "Голямата бъркотия "

12 Април, Четвъртък

* Д.З. - Ансамбъл „Българе“

* "Малкият принц"

* "Жена ми се казва.. Борис"

* "Осмото чудо"

* Семинар по редки болести в Русенския университет

* "20 години заедно на Русенска сцена"

13 Април, Петък

* „Лебедово езеро“, балет от П. И. Чайковски, премиера – Зала „Опера“

* "Когато котката я няма"

* Презентация "69 български музеи на героичното време"

14 Април, Събота

* 12. Международен танцов фестивал „Танцуваща река“.

* Събуждане - 21

* Време за бизнес - Стартиращи предприемачи - Русе

* "Поколението, което ще промени България"

* „Веселият светофар“

15 Април, Неделя

* Великденски концерт на ДХ „Дунавски вълни“, ОбДЦКИ - Д. З.

* Концерт на Детски хор "Дунавски вълни"

* "Карлсон и Дребосъчето"

16 Април, Понеделник
17 Април, Вторник

* Х. Г. – Фотографска изложба на Брайън Бейти и Драгомир Богомилов

* "Уестсайдска история"

* "Наследството на Йохана"

* Пролетен концерт на специалност "Класическа китара"

* "Историята на войника"

18 Април, Сряда

* "Методът"

* Концерт на Вокална група "Приста Джуниър"

* Спектакъл-разговор "Разпитът"

* Презентация "Праистория от двете страни на река Дунав - Русе и Пиетреле"

19 Април, Четвъртък

* "Набуко"

20 Април, Петък

* IV Национален географски фестивал Организатори: Българско Географско дружество, СУЕЕ, Община Русе - Зала „Европа“, Д. З.

* 4. Национален географски фестивал

* Концерт на Държавна опера - Русе със солисти - ученици от НУИ "В. Стоянов"

* "Доктор"

* „Стълбата на живота и пътищата към небето“ (до 15.05)

21 Април, Събота

* IV Национален географски фестивал Съпътстващо събитие „Картографиране за деца“ - Зала „Европа“, Д. З.

* Деца - слънца ще пеят народни песни с любов и вдъхновение

* Хоров концерт народни песни

* "Българските шевици - от баба на внуче"

* "С огъня шега не бива"

* Оперен спектакъл „Борис Годунов“

22 Април, Неделя

* IV Национален географски фестивал Съпътстващо събитие: „Предай нататък жизнената сила на Земята“ - Зала „Европа“, Д. З.

* "Мравчо и голямото море"

23 Април, Понеделник

* "Чамкория"

* "Боже, защо Господ лъже?"

* Постановка "Любовните трепети на тарантулите"

24 Април, Вторник

* Изложение на Дунавските овощари

* Международна научна конференция „Лъжи и спекулации със събития и факти“ (до 25.04) - РБ „Любен Каравелов“

* Коса

* Международна научна конференция

* Великденски концерт на Хор "Свети Георги победоносец"

* Постановка "Женско царство"

25 Април, Сряда

* Strong MAN 2018 г.

* Родителско кафе

* Годишен концерт на специалност "Класически танц"

* Постановка "Нос"

* Презентация "Археологически проучвания на Сексагинта Приста, 2017"

26 Април, Четвъртък

* "Един нов свят"

27 Април, Петък

* "Уестсайдска история"

* "25 години специалност "Класическа китара"

* Концерт на Майсторския клас по дирижиране

28 Април, Събота

* Шах турнир

* "Да четем заедно..с куче"

* "Приказките на баба"

* 90 години Български балет Лебедово езеро

29 Април, Неделя

☆ Джаз уикенд –откриване (до 30.04 вкл.)

* Концерт на Васил Петров

* "Мечо Пух"

30 Април, Понеделник

* Годишен концерт на специалност "Български танци"

* "Набуко"

Акценти:

8 Април - Великденско хоро – фолклорен празник

☆ 20 Април - IV Национален географски фестивал Организатори: Българско Географско дружество, СУЕЕ, Община Русе - Зала „Европа“, Д. З.

29 Април (до 30 Април) - Джаз уикенд –откриване (до 30.04 вкл.)

Май 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Май, Вторник
2 Май, Сряда

* "Човекът от Ла Манча"

3 Май, Четвъртък

* Изложба на Сенем Тюфекчи, Турция

* Сърдечни монолози

4 Май, Петък

* Концерт (19 ч.) и градски пърформънс на американски военен духов оркестър (11:00 ч.)

* Европа обича България от Русе

* "Луд Гидия"

5 Май, Събота
6 Май, Неделя

☆ Празник на Русе

* Празнична света литургия

* "Добро утро, лека нощ!"

* Празничен концерт „Децата на Русе“

* Тържествена церемония за Деня на храбростта и Българската армия

* Празничен концерт (с участието на Васил Найденов)

7 Май, Понеделник
8 Май, Вторник

☆ Концерт на FOREIGNER

* Представяне на книгата на Цветанка Ангелова

* "От Корена до най-високото листо"

* Български традиции - обичаи, празници, шевици

* Списъкът на Дон Жуан

9 Май, Сряда

* Спектакъл-шествие за Деня на Европа "Колоритна. Единствена. Българска Европа на децата"

* Младежки уъркшоп - конференция

* Молитва - литературен сборник и изложба на русенски художници

* Нощ на литературата

10 Май, Четвъртък

☆ Уикенд туризъм

* Концерт – групи от 3 фолклорни области

* Откриване изложба Виварели

11 Май, Петък

☆ Уикенд туризъм

* Празник на библиотечните специалисти

* Биг Бенд Парад

12 Май, Събота

☆ Уикенд туризъм

* Турнир "Младост"

* "Приказките на баба"

* L`equivoco stravagante – опера от Д. Росини, премиера - Зала „Опера“

13 Май, Неделя

* „Редки тъпанари“

* "Трите прасенца"

14 Май, Понеделник

* Представяне на книгата на реж. Николай Волев

* "Един нов свят "

15 Май, Вторник

* „Премиера на книгата „Голямата работа"

16 Май, Сряда

* Дует "Ритон" - "40 години музика и любов"

* Далече от Дунава – среща с Кристофър Бъкстон

* "Лебедово езеро"

17 Май, Четвъртък

* Изложба на Ради Неделчев - Х. Г.

* Представяне на книгата на Тихомир Иванов

* "Бурунданга"

18 Май, Петък
19 Май, Събота

* Концерт на Хилда Казасян

* Европейска нощ на музеите

* „Веселият светофар“

* Danube Sunset Sessions - Solis Occasum 2018

* Здравословно и вкусно

* Нощ на музеите, изложба по проект „Разкази, вдъхновени от картини“ (до 30 .06) - Х. Г.

20 Май, Неделя

* "Откъде дойдоха бебетата?"

21 Май, Понеделник
22 Май, Вторник

* "Операцията"

* Изложба, посветена на 24 май - "Картината като слово "

23 Май, Сряда

* 12 просветлени столетия, 12 века българска книжовна светлина

* "Дон Жуан "

24 Май, Четвъртък

☆ Празнично шествие на русенските училища

* Празничен концерт на деца от русенските училища и състави от ОбДЦКИ

* Тържествена церемония – концерт и връчване на ежегодните Награди „Русе“

* Шах-турнир

☆ Награда „Русе“

☆ Студент на г. и награждаване на отличници

* Майски театрални празници – ДТ „С. Огнянов“

25 Май, Петък
26 Май, Събота
27 Май, Неделя
28 Май, Понеделник

* "Царицата на Чардаша "

* "Царицата на чардаша"

29 Май, Вторник

* Среща с д-р Пламен Кьосев - хомеопат

* "Малко комедия" от А. П. Чехов

30 Май, Сряда

* „Ян Бибиян“, детски балет в навечерието на 1 юни

* Родителско кафе: Закаляване през пролетта и лятото

31 Май, Четвъртък

* „Набуко“, опера от Дж. Верди, премиера

* Концерт на ДВГ Слънце и оперната прима Мариана Цветкова

* Среща с проф. Ани Гергова

* "Ани в царството на цветята"

* „Prêt-à-porter - Готово за носене“

Акценти:

6 Май - Празник на Русе

24 Май - Празнично шествие на русенските училища

24 Май - Награда „Русе“

24 Май - Студент на г. и награждаване на отличници

Посещение на президентите на Естония, Австрия, Румъния и България Европейска нощ на литературата

Юни 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Юни, Петък

* Тържества по случай 110 г. от създаването на читалище "Хр. Ботев"

* Празничен концерт на ОбДЦКИ за Деня на детето

* Празник на детето в Mall Rousse

2 Юни, Събота

* Йорн Ланде – концерт

* Церемония по повод Деня на Ботев и загиналите за Свободата на България

3 Юни, Неделя

* Процес пространство

4 Юни, Понеделник

* "Тектоника на чувствата"

5 Юни, Вторник

* "Ти кой си?"

6 Юни, Сряда

* Изложба на Страхил Найденов

* "Преспанските камбани"

* Шоу спектакъл „Приятели мои“

7 Юни, Четвъртък

* "Аида"

8 Юни, Петък

☆ Фестивал „Музика и цветове“

9 Юни, Събота

☆ Парад – Ретро-автомобили

* "Набуко"

* Европейска театрална работилница

* Нац. ученически театрален фестивал „Кл. Михайлов“

10 Юни, Неделя

☆ 49. Фолклорен събор „Златна гъдулка“ , Парк на младежта

11 Юни, Понеделник
12 Юни, Вторник

* "Макбет"

13 Юни, Сряда
14 Юни, Четвъртък

☆ Конференция и семинар в рамките на Европредседателството

* Международен форум HEInnovate (14 и 15 юни)

* „Аида“, опера от Дж. Верди, премиера

15 Юни, Петък

☆ Мотосъбор

16 Юни, Събота

* Годишен концерт на хор „Дунавски вълни“ – ОбДЦКИ

☆ 5. Фолклорен ф-л „Сцена под липите“, с. Николово (до 17.06)

17 Юни, Неделя

* Русе спортува

18 Юни, Понеделник
19 Юни, Вторник

* Магията на огъня - StreetBike Theatre

* "Western" / "Уестърн"

* Международен фестивал "Живи статуи" (до 20 юни)

20 Юни, Сряда

* Младежки фестивал "Музика и цветове"

* Годишен концерт на хор "Св. Георги Победоносец"

* Концерт на ФТТ "Найден Киров"

21 Юни, Четвъртък

* Годишен концерт на Балет „Импулс“

22 Юни, Петък
23 Юни, Събота

☆ Русенски карнавал

24 Юни, Неделя
25 Юни, Понеделник
26 Юни, Вторник

* К. Орф – „Кармина Бурана“, премиера – Държавна опера Русе

27 Юни, Сряда

* Постановка „Разделям двойки по домовете"

28 Юни, Четвъртък
29 Юни, Петък

☆ Ден на река Дунав

☆ Информационен ден във връзка с Българското Председателство на Съвета на ЕС

30 Юни, Събота

☆ Мажоретен фестивал „Ритъм и Марш“

* 7. Фолклорен фестивал „Сандрово пее и танцува“

Акценти:

8 Юни - Фестивал „Музика и цветове“

9 Юни - Парад – Ретро-автомобили

10 Юни - 49. Фолклорен събор „Златна гъдулка“ , Парк на младежта

14 Юни - Конференция и семинар в рамките на Европредседателството

15 Юни - Мотосъбор

23 Юни - Русенски карнавал

29 Юни - Информационен ден във връзка с Българското Председателство на Съвета на ЕС

30 Юни - Мажоретен фестивал „Ритъм и Марш“

Турне – Кока Кола

Бирен Фест

Писта Русе

изложба „Българско изобразително изкуство - Х. Г.

Юли 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Юли, Неделя
2 Юли, Понеделник
3 Юли, Вторник
4 Юли, Сряда
5 Юли, Четвъртък
6 Юли, Петък
7 Юли, Събота
8 Юли, Неделя
9 Юли, Понеделник
10 Юли, Вторник
11 Юли, Сряда
12 Юли, Четвъртък

☆ 4. Международна лятна академия „Алегра“ - откриване

* Концерт на Швейцарския младежки симфоничен оркестър JSO Bern в Русе

13 Юли, Петък
14 Юли, Събота
15 Юли, Неделя
16 Юли, Понеделник
17 Юли, Вторник
18 Юли, Сряда
19 Юли, Четвъртък
20 Юли, Петък
21 Юли, Събота
22 Юли, Неделя
23 Юли, Понеделник
24 Юли, Вторник
25 Юли, Сряда
26 Юли, Четвъртък
27 Юли, Петък
28 Юли, Събота
29 Юли, Неделя

* Семейно джаз събитие 2018

30 Юли, Понеделник
31 Юли, Вторник
Акценти:

12 Юли - 4. Международна лятна академия „Алегра“ - откриване

8. Международен фестивал „Сцена край реката“ - Зала „Опера“

Джон Лорд в Класиката (в рамките на МФ „Сцена край реката“) - Сцена на открито

Август 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Август, Сряда
2 Август, Четвъртък
3 Август, Петък
4 Август, Събота

* 8. Международен фолклорен фестивал „Да се хванем на хорото на текето под небето“

5 Август, Неделя
6 Август, Понеделник
7 Август, Вторник
8 Август, Сряда
9 Август, Четвъртък
10 Август, Петък
11 Август, Събота
12 Август, Неделя
13 Август, Понеделник
14 Август, Вторник
15 Август, Сряда
16 Август, Четвъртък
17 Август, Петък
18 Август, Събота

* Рокер събор и мото-парти „Born to ride“

19 Август, Неделя
20 Август, Понеделник
21 Август, Вторник
22 Август, Сряда
23 Август, Четвъртък
24 Август, Петък
25 Август, Събота
26 Август, Неделя
27 Август, Понеделник
28 Август, Вторник
29 Август, Сряда
30 Август, Четвъртък
31 Август, Петък

Септември 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Септември, Събота
2 Септември, Неделя
3 Септември, Понеделник
4 Септември, Вторник

* 120 г. от рождението на Никола Пиндиков

5 Септември, Сряда
6 Септември, Четвъртък

☆ Церемония – Съединение на България

7 Септември, Петък
8 Септември, Събота

☆ Грийн Рок Фест

9 Септември, Неделя
10 Септември, Понеделник
11 Септември, Вторник

☆ 3D-светове в градския щрих на Русе“

12 Септември, Сряда

* Световно по волейбол

13 Септември, Четвъртък

* Световно по волейбол

14 Септември, Петък

* Световно по волейбол

15 Септември, Събота

☆ Всемир на таланти - фестивал на детското и младежко творчество

☆ Нац. еко кампания „Стара хартия за нова книга“

* Световно по волейбол

16 Септември, Неделя

☆ 3D-светове в градския щрих на Русе“- финал

* Световно по волейбол

17 Септември, Понеделник

☆ Първи учебен ден

* Начало академичната година в РУ „А. Кънчев“

* Световно по волейбол

18 Септември, Вторник

* Световно по волейбол

19 Септември, Сряда
20 Септември, Четвъртък
21 Септември, Петък
22 Септември, Събота

☆ Церемония – Независимост на България

23 Септември, Неделя
24 Септември, Понеделник
25 Септември, Вторник
26 Септември, Сряда
27 Септември, Четвъртък
28 Септември, Петък

* Европейска нощ на учените

* 14. Международен конкурс за екслибрис

29 Септември, Събота
30 Септември, Неделя
Акценти:

6 Септември - Церемония – Съединение на България

11 Септември - 3D-светове в градския щрих на Русе“

15 Септември - Всемир на таланти - фестивал на детското и младежко творчество

22 Септември - Церемония – Независимост на България

Есенен салон на изкуствата и културата - културен календар на Община Русе, м. септември – м. ноември

90 г. народно читалище „Напредък 1928“

Римски пазар на Сексагинта Приста

145 г. от основаването на НЧ „Тома Кърджиев 1873“

Есенна фотоизложба „Около Русе“, ВЧ „Зора“

Европейска година на културното наследството 2018

14. Международен конкурс за екслибрис Ex Libris – Ex Libertas , РБ „Л.Каравелов“ с финансовата подкрепа на Община Русе по програма „Култура“

Ден на отворените врати на обектите на РИМ – Русе Къща-музей "Захари Стоянов", АР "Средновековен град Червен" и Лапидариум

Октомври 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Октомври, Понеделник
2 Октомври, Вторник
3 Октомври, Сряда
4 Октомври, Четвъртък
5 Октомври, Петък

* 3. М/унар. фолклорен танцов фестивал

* Северина“ – ОМД * 85 г. от създаването на Х. Г. – Русе

6 Октомври, Събота
7 Октомври, Неделя
8 Октомври, Понеделник
9 Октомври, Вторник
10 Октомври, Сряда

* Д. З. - Национална награда за млад режисьор „Слави Шкаров“, ДТ „Сава Огнянов“ (до 15.10)

11 Октомври, Четвъртък
12 Октомври, Петък
13 Октомври, Събота
14 Октомври, Неделя
15 Октомври, Понеделник
16 Октомври, Вторник
17 Октомври, Сряда
18 Октомври, Четвъртък
19 Октомври, Петък
20 Октомври, Събота
21 Октомври, Неделя
22 Октомври, Понеделник
23 Октомври, Вторник
24 Октомври, Сряда
25 Октомври, Четвъртък
26 Октомври, Петък
27 Октомври, Събота

* Д.З. Нац. Ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „Стоян Михайловски“

28 Октомври, Неделя
29 Октомври, Понеделник
30 Октомври, Вторник
31 Октомври, Сряда

Ноември 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Ноември, Четвъртък

☆ ДЕН НА НАРОДНИТЕ БУДИТЕЛИ

☆ Награди „Посланик на свободния дух в моето училище“, Фондация „Русе – град на свободния дух“

2 Ноември, Петък

* 90 години от рождението на Никифор Цонев (до 30.11) - Х. Г.

3 Ноември, Събота

* 7. Национална хорова среща (до 4.11) - Д. З.

4 Ноември, Неделя
5 Ноември, Понеделник
6 Ноември, Вторник

* Концерт на Васко Василев

7 Ноември, Сряда
8 Ноември, Четвъртък
9 Ноември, Петък

* 10 години ФТС „Зора“ - Д. З.

10 Ноември, Събота
11 Ноември, Неделя
12 Ноември, Понеделник
13 Ноември, Вторник
14 Ноември, Сряда
15 Ноември, Четвъртък

☆ Национална джаз среща - откриване (до 18.11)

16 Ноември, Петък
17 Ноември, Събота
18 Ноември, Неделя
19 Ноември, Понеделник
20 Ноември, Вторник
21 Ноември, Сряда
22 Ноември, Четвъртък
23 Ноември, Петък
24 Ноември, Събота
25 Ноември, Неделя
26 Ноември, Понеделник
27 Ноември, Вторник
28 Ноември, Сряда
29 Ноември, Четвъртък
30 Ноември, Петък
Акценти:

15 Ноември - Национална джаз среща - откриване (до 18.11)

1 Ноември - Награди „Посланик на свободния дух в моето училище“, Фондация „Русе – град на свободния дух“

Международен конкурс ФРАНЦ ШУБЕРТ , НУИ „Проф. В. Стоянов“ конкурсът се провежда с финансовата подкрепа на Община Русе по програма „Култура“

WDSF WORLD OPEN RUSE 2018 , Зала АРЕНА РУСЕ

Клуб за спортни танци „Настроение“ - открито световно първенство по спортни танци за купата и под егидата на Кмета на Община Русе

Панаир на музейните изложби

Изложба и награждаване Фотоконкурс „Запази духа на Русе“

София Филм Фест

Декември 2018

Понеделник
Вторник
Сряда
Четвъртък
Петък
Събота
Неделя
1 Декември, Събота

☆ Коледно-новогодишен фестивал

* Д.З. – Коледен концерт на Фолклорен ансамбъл „Русчуклийче“ – ОбДЦКИ

2 Декември, Неделя
3 Декември, Понеделник

☆ 17:30 ч. Запалване на светлините на коледната елха, концерт

4 Декември, Вторник
5 Декември, Сряда
6 Декември, Четвъртък
7 Декември, Петък

* 17 ч. Коледен концерт –спектакъл на детски градини Пленарна зала

8 Декември, Събота

* 18 Коледно надиграване Зала „Дунав“

9 Декември, Неделя

* 17 ч. Коледен концерт на Сдружение „Етническа хармония“ Пленарна зала

10 Декември, Понеделник

☆ Ruse Flashmob Weeks (до 20.12)

* Кинопанорама (до 16.12)

11 Декември, Вторник
12 Декември, Сряда
13 Декември, Четвъртък

* Коледен концерт на ОМД

14 Декември, Петък

☆ Ruse Ice Fest

* Коледен концерт на ОбДЦКИ - „В очакване на Дядо Коледа“

15 Декември, Събота

* Коледен концерт на Детски хор „Дунавски вълни“

16 Декември, Неделя
17 Декември, Понеделник

☆ 18:00 ч. Коледен концерт на Веселин Маринов пл. „Свобода“

18 Декември, Вторник

* Ruse Ice Fest – пресконференция

19 Декември, Сряда
20 Декември, Четвъртък

* 20 години Формация за модерен балет „Мираж“

21 Декември, Петък

* 12 ч. Коледуване 17:30 ч. Церемония откриване и награждаване Ice Fest 18 ч. Концерт сцена

22 Декември, Събота

* Ruse Ice Fest 11:30 Детско шоу

* Общоградски детски празник „В очакване на Дядо Коледа“

23 Декември, Неделя
24 Декември, Понеделник
25 Декември, Вторник
26 Декември, Сряда

* Ruse Ice Fest 18 ч. концерт Rock & Blues Band Blues Strings

27 Декември, Четвъртък

* Ruse Ice Fest 18 ч. концерт Rock & Heavy metal Band Popokate5tl

28 Декември, Петък

* Ruse Ice Fest 18 ч. концерт Rock Band Old Guns

29 Декември, Събота

* Ruse Ice Fest 18 ч. концерт Melody Rock Band Red House

30 Декември, Неделя
31 Декември, Понеделник

☆ Концерт на площада

Акценти:

1 Декември - Коледно-новогодишен фестивал

3 Декември - 17:30 ч. Запалване на светлините на коледната елха, концерт

10 Декември - Ruse Flashmob Weeks (до 20.12)

14 Декември - Ruse Ice Fest

17 Декември - 18:00 ч. Коледен концерт на Веселин Маринов пл. „Свобода“

31 Декември - Концерт на площада

Годишни награди в сферата на туризма Дунавски лимес 2018


Бележка:

*Календарът се обновява периодично при възникнали промени
* За контакти и предложения: email – pr@mayor-ruse.bg
Тел.: 082/506 745

 

 

   

Банер - Аз, градът Банер Лимес Банер - Проект  Банер - Общинско предприятие   Банер - Проект БЕКА Банер - превантивно информационен център - РусеБанер - Местна комисия за борба с трафика на хора гр. Русе Банер - Икономически портал Банер - Общински пазари Банер - комисия за защита от дискриминацияБанер SOLVIT  Банер ОП Паркстрой Банер - Решение за по-добър живот