Община Русе

От до виж цялата година
15.09 - 20.10

Художествена галерия - Русе

Изложба на Марк Шагал

от колекцията на Томас Емерлинг

Откриване: 15.09.2017 г. от 18:00 часа

01.10 - 31.10

Русе

„Посланик на свободния дух в моето училище“

Организатор Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“

12.10 - 18.11

Русе

ДНИ НА ЕЛИАС КАНЕТИ 2017

Дни на култура, изкуство и образование

ПРОГРАМА НА СЪБИТИЕТО

Организатори Община Русе и ОП „Русе Арт“

20.10 - 21.10

Русе

РУ „Ангел Кънчев“

Арнаудови четения

Организатори: РУ „Ангел Кънчев“ и РИМ - Русе

20.10

Русе

Екомузей с аквариум

Изложба "Агрокултурни нагласи и практики"

Организатори: ИЕФЕМ и Регионален исторически музей - Русе

20.10

РБ "Любен Каравелов"

фоайе, 2 ет.

Михаил Арнаудов – нови щрихи към личната библиотека

Изложба от новопостъпили книги във фонда на акад. Арнаудов, дарени от наследниците му през 2016 г.

20.10
19:00 ч.

Държавна опера - Русе

ЖИЗЕЛ

Балет в две действия от Адолф Адам

Хореография Жан Корали и Жюл Перо

Солисти и кордебалет на Държавна Опера Русе

21.10
10:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Обучителен център

Събуждане – 14 : Творене на реалност

Клуб „Здраве”: Реалността като резултат от нашите мисли и действия. Гост-лектори – Красимир Гечев и Богомила Христова.

 

21.10
10:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

Обучение

и демонстрации по програмиране и използване на робота Финч

Забавни съботни занимания за деца в Детски отдел

22.10
11:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

Мечо Пух

Куклена пиеса

22.10

Регионален исторически музей - Русе

Змей, Змеица. Ламя и хала.

Представяне на книгата на доц. Вихра Баева от Института по етнология и фолклористика при БАН

24.10
12:00 ч.

Канев Център

ТРИМАТА БРАТЯ И ЛАМЯТА

Спектакъл за деца

24.10
19:00 ч.

Канев Център

Ние никога не се караме

комедия от Валентин Красногоров

Постановка и музикална среда: Владимир Петков

Участват: Васил Драганов, Грета Неделчева, Жаклин Георгиева, Мария Йорданова, Атанас Махнев, Александър Дадов  

 

 

25.10
19:00 ч.

Канев Център

За България

Фолклорен спектакъл с участието на Нелина и Светослав Стойчев

26.10 - 27.10

Регионален исторически музей - Русе

Наследство на показ

Международна среща по музеология

26.10 - 28.10

РБ "Любен Каравелов"

зала Изкуство

БАЛКАНКОЛОР – Цвят във всички направления

Международна научна конференция

Организатори: “Група Цвят - България” и Регионална библиотека „Любен Каравелов” – Русе

26.10
19:00 ч.

Доходно здание

Голяма зала

ГОСПОДИН ГАНЬО

ІІІ ЕСЕНЕН ТЕАТРАЛЕН САЛОН

ДТ "САВА ОГНЯНОВ"

Автор: Георги Данаилов
Постановка: 
Пламен Панев 
Участват: Любомир КъневЙовко КъневИвайло НеновАлександър УзуновКадри ХабилВенцислав ПетковДайана МихайловаТатяна ЦветковаИвайло Спасимиров

27.10 - 30.12

Художествена галерия - Русе

6. Международно бианале "Изкуството на миниатюрата"

Организатори: Община Русе, Художествена галерия – Русе

27.10
19:00 ч.

Зала "Филхармония"

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ на РУСЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ

Диригент - Фолвганг Хейриър

Соло кларинет - Артър Пъртс

В програмата: В.А.Моцарт - Концерт за кларинет и оркестър в ла мажор, Цезар Франк - Симфония в ре минор

28.10
10:30 ч.

Доходно здание

Зала Европа

10. Национален ученически конкурс за литературно творчество и журналистика „СТОЯН МИХАЙЛОВСКИ“

Организатори: Община Русе и Общински детски център за култура и изкуство - Русе

28.10

с. Ново село

Стихове и песни за България

Преглед на патриотичната песен

Организатор НЧ“Надежда - 1908“ - с. Ново село

28.10 - 29.10

Русе

6. Национална хорова среща Русе 2017

28.10.2017, 18:00 часа, Зала "Филхармония"

29.10.2017, 10:30 часа, Катедрален храм “Света Троица

Организатор Общински Младежки дом - Русе

28.10
11:00 ч.

РБ "Любен Каравелов"

От корен до плод: Да научим повече за овошките.

Забавни съботни занимания за деца в Детски отдел

29.10
11:00 ч.

Държавен куклен театър - Русе

Приказка за мечтатели

Куклена пиеса

31.10
18:00 ч.

Доходно здание

Зала Европа

НАЦИОНАЛНА ЛИТЕРАТУРНА НАГРАДА „ЕЛИАС КАНЕТИ“

Церемония по връчване на наградата

Организатори: Община Русе, МД „Елиас Канети“ – Русе

31.10
19:00 ч.

Доходно здание

Камерна зала

ЕДНО ТАНГО С МАРКЕС

ІІІ ЕСЕНЕН ТЕАТРАЛЕН САЛОН
Авторски спектакъл на Мария Сапунджиева 
Постановка и музикална среда: Бойко Богданов 

31.10
17:00 ч.

Държавна опера - Русе

фоайе

ПРЕЗЕНТАЦИЯ НА ОБРАЗОВАТЕЛЕН ПРОЕКТ „ОПЕРА В КЛАСНАТА СТАЯ“

Водещ - Пламен Бейков

Участват: Даниела Караиванова, Петя Цонева, Петър Костов, Александър Крунев и Момчил Миланов

31.10
19:00 ч.

Държавна опера - Русе

КРАСАВИЦАТА И ЗВЯРА

Диригент - Свилен Димитров

Постановка - Илия Деведжиев, костюми - Огнян Балканджиев и Лиляна Василева

Оркестър на Държавна опера - Русе, Хор и солисти на Детска опера - Русе

Ноември, 2017

Зала "Русе"

11. Международен конкурс „ФРАНЦ ШУБЕРТ“

Организатор НУИ "Проф. Веселин Стоянов"

01.11 - 30.11

Доходно здание

НАЦИОНАЛНА ДЖАЗ СРЕЩА

Организатори Община Русе, ОП „Русе Арт“, Клуб на дейците на културата

КМЕТ

Снимка на Пламен Стоилов в кабинета

Пламен Стоилов

ВРЕМЕТО

Радио Русе

www.cem.bg

Банер - Аз, градът Банер Лимес Банер - Проект  Банер - Общинско предприятие   Банер - Проект БЕКА Банер - превантивно информационен център - РусеБанер - Местна комисия за борба с трафика на хора гр. Русе Банер - Икономически портал Банер - Общински пазари Банер - комисия за защита от дискриминацияБанер SOLVIT  Банер ОП Паркстрой Банер - Решение за по-добър живот